Rhodium, rhodiování a rhodiované šperky

 

Nebaví vás už, když Vám šperky od Pandory černají? Mrzí Vás, že si je nemůžete vzít kdekoliv a to Vás stály tolik peněz? 

 cisteni sperku

Pokud jsou vaše obě odpovědi ANO. Tak jste tady správně. Ve zkratce Vám zde popíšeme proč si za našim sortimentem stojíme a v čem spočívá ta pravá kvalita každého našeho šperku. 

 

Naše šperky jsou tzv. rhodiované. Co je to rhodium, proces rhodiování a rhodiované šperky? 

 

Rhodium ve zkratce Rh je stříbrno-bílý drahý kov. Pochází z roku 1803, kde za jeho objevem stojí anglický chemik William H. Wollaston. Rhodium patří mezi ušlechtilé kovy. Je odolný, elektrický vodivý a chemický stálý. Jedná se o tzv. ušlechtilý kov. Patří mezi velice tvrdé kovy, neboť jeho hodnota tání se pohybuje okolo 2000 stupňů Celsia. (Pro příklad Zlato má teplotu tání cca 1000 stupňů Celsia). Tudíž lze s jistotou říct, že Rhodium je až 2x odolnější než Zlato.

87-122955374209OE-750x400

Rhodium a jeho využití

Rhodium má velice široké využití v průmyslu a šperkařství. K pokovení šperků dochází buď galvanickým způsobem v galvanické lázni nebo kontaktně s nanášením pera. Kontaktní pokovování se hodí pouze na malé plochy a jemné opravy. Existují 2 barvy pokovování a to buď černá nebo bílá. S galvanickým pokovováním se setkáváme u šperků ze zlata a stříbra. V P&J Jewellery je každý šperk vyroben ze stříbra a galvanicky pokovován především v bílé barvě, který dává šperku ten pravý a dlouhotrvající stříbrno-bílý lesk. Některé šperky u nás nesou i náznaky černé barvy, která připomíná antracitově černý lesklý povrch.

 Rhodium-Service-Category

 

Proč právě šperky od P&J Jewellery?

Každý šperk od P&J Jewellery má na sobě rhodiovanou vrstvu, která chrání šperk před oxidací. Tuto tzv. oxidaci způsobuje vlhkost, pot a vzduch. V nejhorším případě se stává, že většina šperků po krátké době nošení začne ztrácet lesk a začne tzv. černat. Takto vyrobené šperky pochází třeba i ze světoznámých podniků jako je Pandora nebo Swarovski, které nemají rhodiovanou vrstvu. Tudíž se stává, že šperky po kontaktu s vodou, potem nebo vlhkým prostředím začnou ztrácet svůj lesk a černat. Při poškrábání šperku je dobré mít na paměti, že při leštění se škrábe pouze rhodiovaná vrstva, a né samotné zlato nebo stříbro. Tudíž je i větší pravděpodobnost, že při leštění rhodiovaných šperků ztrácíte menší část zlata nebo stříbra.

Je dobré si uvědomit, že každý rhodiovaný povrch se časem opotřebí. Míru opotřebení můžete snížit tím, že nebudete šperky nosit s ostatními šperky, které takto mohou o sebe třít. Čas od času je dobré pokovení obnovit. Celý šperk pak bude vypadat zase jako nový. 

S námi máte jistotu, že investujete rozumné peníze za kvalitní šperky, které Vám dlouho vydrží.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení